Dzieci z grupy Myszek w ramach tematu Skarby jesieni, poznały pojęcia matematyczne w działaniu: ,,Mniej, więcej czy tyle samo", manipulując tworzywem przyrodniczym: kasztanami, żołędziami i patyczkami. Dzieci układały wzory zaprezentowane na kartach pracy i dobrze się bawiły.
Małgorzata Wcisło
Aktywna matematyka w grupie Myszek
- 6
Angielski jest fun-tastyczny
Nasze przedszkole dołaczyło do realizacji drugiego projektu z języka angielskiego.Dzieci z grup czteroletnich (Ważki, Motylki) od 1.10.2023 biorą udział w Ogólnopolskim projekcie Angielski jest fun-tastyczny.
Głównym celem projektu jest pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci (a także nauczycieli!) z ideą dwujęzycznego nauczania.
Oprócz tego projekt zwiększa motywację do nauki języka angielskiego, rozwija w dzieciach wiarę we własne możliwości językowe, zapoznaje z książkami w języku obcym, poszerza zasób słownictwa i tworzy otoczenie przyjazne nauce języka.
Zrealizowaliśmy już dwa zadania( jeszcze 3 przed nami):
1.Bajkowe czary- mary- obejrzeliśmy bajkę anglojęzyczną pt Bing- Who's hungry i przygotowaliśmy ilustracje do tej bajki.
2.Flashcards- (karty obrazkowe)- wykonanie przez dzieci kart obrazkowych z kręgu tematycznego colours- kolory.
Edyta Kubinka
1
Królowa Śniegu
Dnia 16 października dzieci z grupy Pszczółek, Ważek, Bocianów i Żabek miały okazję oglądnąć przedstawienie pt. "Królowa Śniegu". Przedstawienie odbyło się w GCKiS . W przepięknej scenerii, w towarzystwie efektów specjalnych , dzieci poznały historię Kaja i Gerdy. Hstorię opowiadającą o prawdziwej miłości i przyjaźni oraz o tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Elżbieta Zawada
16
Miś Wojtek
13 października w GCKiS odbył się spektakl teatralny dla przedszkolaków o niezwykłym niedźwiedziu – dzielnym Misiu Wojtku, towarzyszącym żołnierzom gen. Andersa.
„Historia Misia Wojtka” to spektakl opowiadający historię niedźwiedzia brunatnego adoptowanego przez żołnierzy z 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przy okazji śledzenia tej psajonującej historii dzieci poznają dzieje Polaków wysiedlanych z terenów okupowanych przez ZSRR, a następnie ich długą wędrówką z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt, Włochy do Szkocji. Ten szlak przebył razem z żołnierzami Wojtek. Z brunatnego maleństwa wyrósł na mężnego żołnierza, formalnie włączonego do armii w stopniu szeregowego 22 sierpnia 1942 r. Wojtek jako uczestnik walk o Monte Cassino na trwałe zapisał się w pamięci i sercach żołnierzy i stał się symbolem 22. kompanii zaopatrywania artylerii w 2. Korpusie Polskim.
Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana jest do percepcji najmłodszych. Aktorzy w przystępny sposób opowiadają o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu poprzez śpiew i pytania, które zadają i na które odpowiadają. Śpiewane podczas spektaklu piosenki zapadają w ucho, scenografia się zmienia, aktorzy angażują dzieci, przez co maluchy wchodzą w interakcję z aktorami. W ten sposób lepiej zapamiętują przekazywaną wiedzę. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez najmłodszą widownię.
Elżbieta Zawada
1
Dzień Drzewa
Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W grupie Pszczółek tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci oglądnęły film edukacjny, dzięki któremu poznały budowę drzewa, etapy wzrastania oraz znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody. Oczywiście , w tym dniu nie mogło zabraknąć wycieczki do tak lubianego przez dzieci Lasu Bukowego.
Ela Zawada
,
Dzień Uśmiechu w grupie Myszki
Wszyscy mali oraz duzi.
Mają uśmiech dziś na buzi.
Każdy dzisiaj to pamięta.
Buzia ma być uśmiechnięta.Dnia 6 października 2023 r. Myszki obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Dzieci wypowiadały się co sprawia, że są radosne i uśmiechają się oraz czy to ważne by uśmiechać się do innych ?Była zabawa sensoryczna z piłką ,,Przesyłam uśmiech " oraz zabawy ruchowe przy piosenkach : ,,Przywitajmy się wesoło " i ,,Piosenka rozweselająca". Każdy wykonał pracę plastyczną z uśmiechniętą buzią - emotkę.Wszyscy bawili się wspaniale, bo najważniejszy jest uśmiech dziecka. Życzymy dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach. Przynosił radość i zdrowie.
Małgorzata Wcisło.7
Wycieczka do sadu
W piątek 06.10.2023r. przedszkolaki z grupy Bocianów (5 latki) wyruszyły na pieszą wycieczkę do gospodarstwa Sady Celmerów na spotkanie z panią Kasią. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą sadownika oraz sposobem pielęgnacji drzewek owocowych, na których urosną zdrowe, słońcem malowane owoce. Dzieci poznały różne gatunki jabłek oraz ich nazwy, degustowały owoce oraz tłoczone na zimno soki jabłkowe, bez dodatku cukru. Następnie wyruszyły na spacer po sadzie, podczas którego zrywały do swoich plecaków jabłka. Zwiedziły również chłodnie i sortownie owoców. Przy ognisku wysłuchały wiersza recytowanego przez panią Kasię, a w rewanżu zaśpiewały piosenkę "Hej pełno jest jabłek w naszym sadzie". Przedszkolaki za poświęcony czas i pięknie przygotowane spotkanie wręczyły pani Kasi słodki upominek, uśmiech oraz kartkę z podziękowaniem. Chociaż droga do sadu była długa i niełatwa, dzieciom wycieczka bardzo się podobała. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola Hałabały.
Barbara Wilczek
6
Konkurs Piosenki Jesiennej
REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI JESIENNEJ
1. Organizator:
Gminne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy
ul. 3 Maja 4
55-100 Trzebnica
tel.: 71 736 03 80, e-mail: p1krasnal@gmail.com
2. Termin konkursu:
20.10.2023 r. godzina 10:00
3. Cele organizacyjne:
• rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki
• popularyzacja piosenki dziecięcej i przedszkolnej
• wychowanie, nauka i zabawa przez śpiewanie
• przegląd różnych form śpiewu
• promocja pracy i osiągnięć grup przedszkolnych w dziedzinie muzyki
• prezentacja piosenek przedszkolnych
4. Zadania organizatora:
• powołanie Komisji Konkursowej, która oceniać będzie:
- walory głosowe
- muzykalność
- interpretację i osobowość sceniczną uczestników
• zakup upominków i przygotowanie dyplomów
• wyniki zostaną ogłoszone bezpośrednio po zakończeniu konkursu
• oprawa artystyczna imprezy
• o kolejności występów decyduje organizator
5. Warunki uczestnictwa:
• w konkursie biorą udział dzieci uczęszczające do Gminnego Przedszkola nr 1 im.
Krasnala Hałabały w Trzebnicy
• zgłoszenia przyjmowane są do 13.10.2023 r.
• uczestnicy są zgłaszani do organizatorów przez wychowawców grup
• wychowawcy są zobowiązani dostarczyć muzykę do organizatora do 17.10.2023 r.
• do występu przygotowują dzieci wychowawcy grup wraz z rodzicami
6. Zasady konkursu:
• w konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, a także zespoły
• reszta grupy przygotowuje układ taneczny i stanowi chórek dla występujących dzieci
• jeden uczestnik może zaprezentować jeden utwór
• czas prezentacji piosenki nie może przekroczyć 5 minut
• utwór dzieci wykonują a’capella lub z przygotowanym akompaniamentem bądź
podkładem muzycznym
• podkładem muzycznym może być nagranie instrumentalne z linią melodyczną lub
nagranie ze słowami piosenki na płycie CD lub innym nośniku
• dobór repertuaru o tematyce jesiennej
7. Koordynatorzy konkursu:
• Natalia Nogala
• Dorota Duarte-Valentim
• Julia Sielecka
• Magdalena Hanke-Gierczak
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy miłej zabawy! :)
Bezpieczni na drodze - grupa Żabki
W zeszłym tygodniu w grupie Żabek prowadzony był cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. W trakcie zajęć utrwaliliśmy znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola a także numerów alarmowych. Podczas słuchania odgłosów ruchu ulicznego rozpoznawaliśmy poszczególne pojazdy oraz rozmawialiśmy na temat sytuacji bezpiecznych i niebezpiecznych. Ponadto wykonaliśmy pracę plastyczną w 3D!
Julia Sielecka2
English Special Days - First Day of autumn
W ramach projektu English Special Days dzieci z grup 5 letnich :Bociany,Żabki i Pszczółki zrealizowały zadanie 2 First Day of autumn - Pierwszy Dzień Jesieni.Założeniem projektu jest przede wszystkim nabywanie przez dzieci umiejętności komunikacyjnych. Stworzenie dzieciom odpowiednich warunków sprzyjających przyswajaniu języka w latach najmłodszych wymaga zaangażowania ich w poznawanie nowych rzeczy, wykorzystania różnych form aktywności. Takie możliwości stwarza realizacja projektu , której celem jest wprowadzenie tematyki świąt nietypowych.Podczas pierwszego dnia Jesieni dzieci losowały z koszyka dary pani Jesieni owoce, warzywa oraz dary lasu: kasztany , orzechy oraz żołędzie.Przedszkolaki nabyły wiele umiejętności w naturalny sposób, który równocześnie dał im wiele radości.
Edyta Kubinka, nauczyciel języka angielskiego
Dzień chłopaka u Żabek
29 września grupa Żabki obchodziła szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat”, a dzięki uprzejmości jednej z Mam, oprócz laurek z życzeniami i cukierkami, wręczyły również samolociki do samodzielnego złożenia. Dziękujemy :) Z tej okazji do sali zostały zakupione nowe klocki, z czego ucieszyła się cała grupa. Lecz to nie był koniec niespodzianek tego dnia! Po momentach wrażeń w sali, Żabki odwiedziły wystawę motoryzacyjną w Urzędzie Miasta w Trzebnicy, a na koniec miło spędziły czas wygrzewając się na ławeczkach i zajadając lody. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Julia Sielecka19
Dzień Chłopaka w grupie Pszczółek
29 września Pszczółki świętowały Dzień Chłopaka. Dzięki uprzejmości Rodziców było przepysznie i bardzo atrakcyjnie. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z prezentów, które wręczały im koleżanki z grupy a i u dziewczynek pojawił się uśmiech jak się dowiedziały, że przepyszne muffinki, upieczone przez mamy, są taże dla nich. Wspólne świętowanie w radosnej atmosferze było wspaniałą okazją do wspólnych rozmów. Dziękujemy :-)
18
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 61112