Natalia Węgierek
Spotkanie z p. Julianną Michorczyk
Utrwalanie cyfry/liczby 7 w grupie Motylków
Natalia Węgierek
7
Wycieczka do Wioski Indiańskiej - Motylki
16.05.2024r., grupa "Motylki" wyruszyła na wycieczkę do Wioski Indiańskiej "Pocahontas". Dzieci długo czekały na ten wyjazd. Na miejscu czekało na dzieci moc atrakcji: warsztaty gry na bębnach, przeciąganie liny, labirynt z ukrytymi zwierzętami, ścieżka sensoryczna, survivalowy tor przeszkód, strzelanie z łuku, przechodzenie przez 15 metrowy tunel, indiańskie malowanie twarzy, zdobywanie sprawności indiańskich, wspinanie się na indiańskie szczyty. Oczywiście po tak aktywnej zabawie znalazł się czas na odpoczynek i drugie śniadanie. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało instrukcję do samodzielnego wykonania indiańskiego amuletu szczęścia. Wspólnie spędzony czas na dobrej zabawie sprawił ,że zmęczeni ale szczęśliwi zakończyliśmy ten wspólny dzień w przedszkolu. Bez wątpienia to była wycieczka pełna przygód , wyzwań i pięknych wspomnień. ,, Indianinem jestem ja, każdy mnie w przedszkolu zna. Na ramieniu noszę łuk i odwagi mam za dwóch. Tipi moim domem jest..."
Natalia Węgierek20
Wycieczka do Wioski Indiańskiej -Ważki
16.05 "Ważki" wybrały się na pełną przygód wycieczkę do Wioski Indiańskiej "Pocahontas". Od samego początku zapowiadało się, że będzie to dzień pełen wrażeń i radości na świeżym powietrzu. Pierwszą atrakcją, były zabawy zespołowe na trawie, a następnie tajemniczy labirynt. Dzieci z wielkim zapałem pokonywały kręte ścieżki, szukając wyjścia. Po przejściu labiryntu czekały na nie kolejne wyzwania... Skakanie na linie okazało się nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałym ćwiczeniem równowagi i koordynacji. Sensoryczna "ścieżka zdrowia", po której dzieci mogły przejść boso po różnych nawierzchniach, była ciekawym i rozwijającym doświadczeniem dla ich zmysłów. Następnie przyszła pora na naukę strzelania z łuku. "Ważki" z zapałem uczyły się celować i strzelać do tarczy, a co niektórzy pokazali prawdziwy talent! :) Wspinaczka na wielką górę była zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń. Każdy, kto zdobył szczyt, czuł się jak prawdziwy zdobywca. Zabawy i śmiechu było co niemiara, a radość dzieci była bezcenna. Czas w Wiosce Indiańskiej "Pocahontas" mijał błyskawicznie. Dzieci cieszyły się każdą chwilą, a ich uśmiechy i radość były najlepszym dowodem na to, jak wspaniale się bawiły. Na pewno tam wrócimy!
Natalia Nogala
11
Certyfikaty
Teatrzyk " Wędrówka do Panamy"
We wtorek 14.05 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie i podziwiały piękne kukiełki - Lew i Niewiedź. Tatrzyk bardzo podobał się wszystkim przedszkolakom.
Monika Cichosz
5
Konkurs Piosenki Dziecięcej "Biedronka"
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym, tj. 14 maja dostaliśmy od organizatorów Festiwalu „Biedronka” taką wiadomość:
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w przesłuchaniach 28. Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka.
Mamy ogromną przyjemność przedstawić listę laureatów z Państwa placówki, którzy wystąpią na gali finałowej, podczas której zostaną ogłoszone miejsca oraz wyróżnienia przyznane przez jury.
Poniżej znajduje się lista laureatów wyłonionych z Państwa placówki:
• Natalia Paciuch
Gratulujemy!
28 Trzebnicki Festiwal Piosenki Dziecięcej "Biedronka"
Przesłuchania do 28 Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka” w tym roku odbyły się 09.05. Nasze przedszkolaki wspaniale się zaprezentowały. Teraz pozostało tylko czekać na wyniki.
Julia Sielecka
8
Matplaneta
09 maja w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty z matematykii logiki z MATPLANETĄ. Czym jest MATPLANETA? To ciekawe miejsce spotkań z matematyką dla dzieci 4-14 lat, w którym dzieci uczą się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, analizowania informacji i wnioskowania, czyli kluczowych matematycznych kompetencji. Bo przecież matematyka to nie tylko liczenie - tak jak piłka nożna to nie tylko bieganie - nie wystarczy przecież szybko biegać żeby wygrać mecz:) Co robiliśmy podczas naszych MATPLANETOWYCH warsztatów? Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami gotowały w matematycznej restauracji i bawiły się figurami na "placu zabaw", szukały domków dla figur oraz przygotowywały matematyczne lizaki, ćwicząc techniki rachunkowe i orientację przestrzenną, utrwalając niezmienniki ilości oraz rozwijając logiczne myślenie w sytuacjach problemowych.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie:)
3
Centrum Historii Zajezdnia
08 maja dzieci z grupy "Pszczółki" miały okazję zwiedzić Centrum Historii Zajezdnia, które mieści się we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńkiej.
Sercem Zajezdni jest wystawa stała „Wrocław 1945–2016”. Scenograficzna ekspozycja, która pokazuje, jak przebiegał proces przybywania do Wrocławia ludności wysiedlonej ze wschodniej części Polski, jak po drugiej wojnie światowej tworzyło się miasto. Odwiedzający mogą się przenieść w czasie i przeżyć przygodę. Wystawa jest zorganizowana jak miasto – z ulicami, dworcem kolejowym, na którym stoi prawdziwy wagon, którym przyjechali wysiedleńcy ze wschodu, sklepem mięsnym, czytelnią, kioskiem i labiryntem i dyskoteką.
Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, słuchały i oglądały wszystko z wielkim zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Wrocławskiemu, który dzięki współpracy między naszymi placówkami umożliwił naszym przedszkolakom zwiedzenie tak interesującego miejsca na mapie Wrocławia.
Elżbieta Zawada
48
Centrum Historii Zajezdnia
Dnia 07.05.2024 r. na zaproszenie Uniwersytetu Wrocławskiego dzieci z grupy Bociany i Żabki odwiedziły Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Grupy poznały historię Wrocławian, którzy po wojnie przyjechali do miasta. Zwiedzili drewniany wagon, obejrzeli wnętrza starego mieszkania oraz przedmioty, które dawniej używali ich dziadkowie w codziennym życiu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Fiat 126 p a w szczególności jego wnętrze wypełnione pieniędzmi. Czas zwiedzania minął nam bardzo szybko i na pewno jeszcze nie raz powrócimy do Centrum po więcej wiedzy.
Magda Zyber144
Słowo, dotyk, ruch, muzyka dla każdego smyka - zadania maj
Mowa jest bardzo ważnym czynnikiem w regulacji stosunków człowieka z otoczeniem. W związku z nasilającym się zjawiskiem występowania wad wymowy wśród dzieci powstał projekt ogólnopolski pt.: "Słowo, dotyk, ruch, muzyka dla każdego smyka." Grupa Myszki w każdym miesiącu realizuje wraz z wychowawcą zadania projektowe. W tym miesiącu wykonaliśmy następujące zadania:
1.Ćwiczenia oddechowe - Pachnąca łąka
2.Ćwiczenia warg i policzków
3.Zabawa z wierszykiem Żaba
4.Zabawa ruchowa przy piosence Żabia huśtawka
5.Zabawa sensoryczna - wyklejanie plasteliną żaby.
Edyta Kubinka3
Straż Pożarna u 3 latków
W dniu 7 maja dzieci z grup Myszki, Biedronki i Kotki z naszego przedszkola z wielką radością przywitały wyjątkowych gości - Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy. W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomocy w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy przedszkolak mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży panom Łukaszom oraz Janowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.
Edyta Kubinka34
Konkurs Piosenki Dziecięcej "Biedronka"
Oto reprezentanci naszego przedszkola w tegorocznym Konkursie Piosenki Dziecięcej "Biedronka".
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :-)
1
Dzień Flagi u Motylków
Natalia Węgierek
3
2 maja - Dzień Flagi
Konkurs plastyczny "Powołani do miłości - Moja Rodzina"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Powołani do miłości - Moja Rodzina" organizowanym przez Gminne Przedszkole im. Polskiej Niezapominajki
Niebieskie Igrzyska - część edukacyjna
Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Edukacyjna część Niebieskich Igrzysk polegała na zorganizowaniu przez Nauczycieli warsztatów dla dzieci pod tytułem „Jesteśmy różni i pomagamy sobie”. Każda grupa miała okazję usiąść przed tablicą interaktywną i obejrzeć prezentację na ten temat. W dalszej części dzieci miały do wykonania dwa zadania. Pierwsze polegało na ułożeniu z tych samych klocków budowli. Dzieci dzięki temu mogły zauważyć różnice i nauczyć się je akceptować. Podczas drugiego ćwiczenia przedszkolaki poznały sposoby pomagania koledze lub koleżance z grupy, która ma różne trudności.
Julia Sielecka63
Niebieskie Igrzyska: Przedszkolne Święto Integracji i Wspólnoty
26 Kwietnia nasze przedszkole świętowało niezwykłe wydarzenie, biorąc udział w Niebieskich Igrzyskach, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. To wyjątkowe wydarzenie pokazuje, jak wspaniale wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych, promując jednocześnie integrację oraz rozwijanie więzi między wszystkimi uczestnikami.
Niebieskie Igrzyska mają ważne przesłanie: każdy może być sportowcem, każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe, które odbyły się na naszym przedszkolnym placu zabaw, nie tylko służyły integracji, ale także pomagały w rozwoju i wzmacnianiu więzi między dziećmi.
26 kwietnia stał się niezapomnianym dniem, gdy 170 przedszkolaków zaśpiewało hymn Niebieskich Igrzysk, a następnie z ogromnym zaangażowaniem i radością wykonało wszystkie 10 zadań sportowych, przygotowanych na specjalnie przygotowanych stanowiskach. To był czas nie tylko aktywności fizycznej, ale przede wszystkim świetnej zabawy i wzajemnego wsparcia.
Niebieskie Igrzyska nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także kształtują postawy akceptacji, empatii i zrozumienia dla innych. Dzięki nim dzieci uczą się, że każdy jest wyjątkowy i wartościowy, niezależnie od swoich umiejętności czy zdolności. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale także lekcja życia, która pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo.
Natalia Nogala
93
Z wizytą w bibliotece
25.04 dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się z wizytą do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy. Pani Ala Falandys opowiedziała dzieciom historię powstania książki. Dzieci zobaczyły glinianą tabliczkę, wiadomość sznurkową oraz mogły dotknąć prawdziwy papirus. Miały okazję obejrzeć bardzo ciekawe wydania różnych książek dla dzieci nawet te w wydaniu 3d. Małe "Pszczółki" z wielką ciekawością i entuzjazmem oglądały wszystkie książki i już wiadomo, że po tej wizycie bibliotece przybędzie wielu nowych czytelników. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania każde dziecko dostało zakładkę do książki, która na pewno przyda się każdemu. Dziękujemy Pani Ali za miło spędzony czas, dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń oraz za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej funkcjonowania biblioteki oraz pracy bibliotekarza.
Elżbieta Zawada
18
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 70499