Tydzień bajek polskich w grupie Żabki
Przedszkolaki z grupy Żabki brały udział w projekcie "TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH", którego celem było m.in.: rozwijanie fantazji dziecięcej, zaznajomienie dzieci ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz przekazywanie wartości moralnych.
Od poniedziałku do czwartku w tematykę zajęć wprowadzał dzieci odcinek przewodni:
1. "Przygody Bolka i Lolka - Deszczowe wakacje";
2."Reksio - Kompozytor"
3. "Porwanie Baltazara Gąbki - W zbójnickim gronie"
4. " Miś Kudłatek - W parku"
Podczas codziennych zajęć dzieci dowiedziały się jak nie nudzić się w czasie deszczu, przeniosły się w świat muzyki i sztuki, grały na instrumentach, kształtując poczucie rytmu, estetyki i piękna. Ze Smokiem Wawelskim i Baltazarem podróżowały, zaznaczając na mapie Polski drogę z Krakowa do Trzebnicy. Dowiedziały się również, że pozory mylą, a dobro kryje się często pod bardzo niepozorną postacią. "Parkowy savoir- vivre" przypomniał jak powinniśmy zachować się w parku.
Dzień piąty był podsumowaniem projektu, a przedszkolaki za udział i wspaniałą pracę otrzymały dyplomy.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.
Barbara Wilczek
34
Artyści malują - grupa Pszczółki
- 5
Tydzień bajek polskich
Dzieci z grupy "Bocianów" brały udział w projekcie „Tydzień Bajek Polskich”, w którym przybliżyliśmy naszym najmłodszym bajki, na których my się wychowaliśmy.
W poniedziałek, podczas pierwszego dnia, towarzyszyło im jedno z najbardziej znanych polskich rodzeństw, czyli Bolek i Lolek. Dzieci dowiedziały się dzięki nim, jak nie nudzić się w trakcie deszczu. Przypomniały sobie czynności higieniczne, których powinni dokonywać każdego poranka po przebudzeniu. Na zakończenie zajęć dzieci miały okazję stworzyć własne mapy pogody i dzięki temu stać się wybitnymi meteorologami.
We wtorek spotykały się z Reksiem. W tym odcinku Reksio uratował tonącego chłopca. Dzięki Reksiowi dzieci poznały zasady bezpiecznej kąpieli. Pobawiły się na "Psim placu zabaw". Zajęcia zkończyły się zaprojektowaniem nowej budy dla sympatycznego pieska.
W środę poznały przygody Smoka Wawelskiego, kucharza Bartłomieja Bartolini, szpiega Don Pedro i księcia Kraka, którzy poszukiwali Profesora Gąbkę, naukowca badającego latające żaby. Zajęcie zakończyło wykonanie przez dzieci smoka z rolki po papierze.
W czwartek poznały przygody Misia Kudłatka w bajce „Mieszkańcy parku”. Ustaliły „Parkowy savoir-vivre”, czyli jak powinniśmy zachowywać się w parku oraz porozmawiały o tym, w jaki sposób mierzymy czas. W tym odcinku Kudłatek poznał zegar słoneczny oraz zaprojektowały swój park.
W piątek, na zakonczenie przygody z polskimi bajkami, dzieci po zdanym egzaminie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Elżbieta Zawada
40
Kodowanie na dywanie w grupie Bocianów
Zabawy z kodowaniem są pełne radości. Otwierają małe umysły, rozwijają umiejętność logicznego myślenia rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają do działań grupowych, dzięki czemu dzieci rozwijają się społecznie. W zabawy z kodowaniem bawiły się również dzieci z grupy Bocianów, które przy okazji poznawania literki B odkodowały ją na macie. Układały kolorowe, kubeczkowe wieże według wzoru. Na zakończenie zajęć ułożyły wielką, śniegową gwiazdkę. Kodowanie dla Bocianów okazało się nie tylką nauką ale przede wszystkim świetną zabawą.
22
Kodowanie na dywanie w grupie Żuczków
Zabawy wykorzystujące kolorowe, plastikowe, kubeczki stanowią dla Żuczków nieograniczone źródło radości i kreatywności. Żuczki bawią się kubeczkami samodzielnie lub w grupach. Układają je na płaszczyźnie lub według kodu. Mogą tworzyć z kubeczków sekwencje rytmiczne powtarzających się kolorów, płaskie lub przestrzenne lub na matach do kodowania odtwarzać zakodowane obrazki. Do tej pory uczyliśmy się odkodowywać cyferki, płatki śniegu i kwiatki.
Marzena Aniołek
8
Kodowanie na dywanie - zajęcia w grupie Pszczółek
Zabawy z kodowaniem są pełne radości. Otwierają małe umysły, rozwijają umiejętność logicznego myślenia rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają do działań grupowych, dzięki czemu dzieci rozwijają się społecznie. Zabawy z kodowaniem rozpoczęła Grupa Pszczółek, która z okazji Dnia Babci i Dziadka odkodowała na macie serduszko i napis 100 lat, a za pomocą kodu strzałkowego Pszczółki pomogły dziadkowi i babci odszukać drogę do tortu. Dla Pszczółek kodowanie równa się świetna zabawa więc Pszczółki postanowiły bawić się w ten sposób jeszcze wiele razy.
7
Święto Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W Gminnym Przedszkolu nr1 im. Krasnala Hałabały zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Przedszkolaki pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. W tym szczególnym dniu dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały wspólnie ze swoimi paniami. Niestety ten rok jest wyjątkowy. Ze względu na wszechobecny koronawirus nie mogliśmy Ich gościć w naszym przedszkolu. W związku z tym każda grupa nakręciła film ze swojego przedstawienia, który został wysłany rodzicom z prośbą o zaprezentowanie go Babciom i Dziadkom.
Elżbieta Zawada
Podziękowanie
PROJEKT "Dzieciaki Mleczaki"
Fotorelacja z realizacji projektu "Dzieciaki Mleczaki" cz.1.
W roku szkolnym 2020/2021 Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym „Dzieciaki Mleczaki” , którego celem jest:
- zapoznanie z pojęciami: nabiał, witaminy, minerały, zdrowa dieta
- wzrost wiedzy na temat tego, jak powstaje mleko i jego przetwory
- uświadomienie zdrowych właściwości mleka i jego przetworów
- rozwijanie postaw prozdrowotnych.
Katarzyna Hruszczak
14
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 61177