Pobudzają wyobraźnię. Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Wynikają w naturalny sposób z gier manipulacyjnych. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka. Zabawy tego typu doskonalą rozwój spostrzegawczo - ruchowy. Wyzwalają pomysłowość, wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji. Najpopularniejsza zabawką konstrukcyjną są klocki. Przy ich pomocy dziecko buduje swoją własną rzeczywistość wykorzystując nieograniczoną wyobraźnię. Każda konstrukcja jest niepowtarzalna i daje dziecku wiele radości .Zabawy konstrukcyjne to świetny pomysł na dobrą zabawę w przedszkolu. Dzieci z gr. ,,Motylki" przeniosły się w świat wyobraźni i wykazały się swoją kreatywnością w czasie tworzenia budowli nowymi klockami. Dziękujemy Rodzicom za piękny prezent z okazji Pasowania na przedszkolaka.
Natalia Węgierek
Zabawy konstrukcyjne klockami w gr Motylki
- 4
Z wizytą w bibliotece
W związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia, dzieci z grupy Pszczółek w poniedziałek 28 listopada br. wybrały się z wizytą do Miejskiej i Gminnej Biblioteki mieszczącej się w budynku GCKiS w Trzebnicy. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani Ala pokazała dzieciom wiele książek, których bohaterami były misie, z odgadnięciem których małe „Pszczółki” nie miały najmniejszego kłopotu. Wspólnie „przeczytaliśmy” książkę o Niedźwiedziu Brunatnym , podczas czytania przegoniliśmy sroki, zaśpiewaliśmy misiowi kołysankę, próbowaliśmy odgadnąć co kryje się w pniu drzewa stukając w nie piąstką. Dowiedzieliśmy się, że misie mają doskonały węch i także mieliśmy okazję aby sprawdzić swój węch, wąchając z zamkniętymi oczami słoiczki z miodem i z cytryną. Na koniec zaśpiewaliśmy grupową piosenkę o pszczółkach. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość oglądnąć książeczki o misiach, które przeglądały z wielkim zainteresowaniem. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
Dzieci zakończyły wizytę od wręczenia paniom bibliotekarkom pięknego kwiatka, który będzie przypominał o ich wizycie. Na pamiątkę pobytu dostały naklejki z misiem oraz misiowe żelki.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do tego miejsca.
Dziękujemy Pani Ali za miło i spędzony czas, dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń oraz za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy bibliotekarza.
E. Zawada
26
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami, poznały historię ich święta oraz brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, zgadywankach itp. Zwieńczeniem tak aktywnego dnia był seans filmowy z popcornem oraz zdjęcia w fotobudce w każdej z grup.
Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pochwalić się swoimi pluszakami i spędzić z nimi tak szczególny dzień.
Katarzyna Hruszczak99
Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”
Dnia 24 listopada grupy Bociany, Żabki, Pszczółki, Myszki, Kotki i Biedronki wybrały się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Była to muzyczna opowieść o dziewczynce, która szła przez las do swojej chorej babci. Podczas tej podróży spotkało ją wiele różnych przygód. Ta historia opowiadała o bezinteresownej pomocy i dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem, a także ostrzeżenie przed zagrożeniami czyhającymi w obcym świecie.
Julia Sielecka5
Grupa Żabki - Dinozaury
Sala „Żabek” zmieniła jest w Park Jurajski. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych
dinozaurach, następnie szukały sylabowych par - dinozaura i jajeczka. Na koniec
dzieci miały za zadanie dokończyć kolorowankę według wzoru. Kolejnego dnia
„Żabki” tworzyły z plasteliny kolorowe dinozaury.
Julia Sielecka9
Zajęcia z angielskiego grupy 3 i 4 latków
W dniach 14 i 16 listopada dzieci z grupy3 i 4 latków utrwalały struktury językowe oraz rozwijały poprawność rozumienia ze słuchu w oparciu o historyjkę obrazkową. Przedszkolaki w zabawie upside flash za pomocą kart obrazkowych poznały i powtórzyły słownictwo w zakresie zjawisk pogody.
Edyta Kubinka
21 listopada Światowy Dzień Życzliwości
„Życzliwość to fajna sprawa, dużo śmiechu i zabawa.
Gdy życzliwy bardzo będziesz, to przyjaciół wnet zdobędziesz.
Dużo szczęścia, życzliwości, niech w Twym sercu zawsze gości.
Byś życzliwa zawsze była i wokoło ją krzewiła!!!”
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo Word Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie ,,hallo" (cześć) do przynajmniej 10 osób dziennie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami.
"Życzliwy"
To jest ktoś, kogo ludzie bardzo lubią.
To jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi.
To jest ktoś, kto często jest uśmiechnięty.
To jest ktoś, kto uprzyjemnia życie w grupie.
To jest ktoś, kto potrafi rozweselać.
To jest ktoś, kto pomaga kolegom.
To jest ktoś, na kim zawsze można polegać.
To jest ktoś, kto staje w obronie słabszych.
11
KASZTANKI DLA HOSPICJUM
Przez cały październik w naszym przedszkolu prowadzona była akcja „Kasztanki dla hospicjum”.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę – dzieciom oraz rodzicom.
Dziękujemy również pracownikom przedszkola, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem całej akcji, w szczególności Panu Andrzejowi za pomoc w przechowaniu i załadowaniu zbiorów do samochodu.
Dochód otrzymany ze sprzedaży zebranych kasztanów pomoże podnieść jakość życia podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Katarzyna Hruszczak
Szkoła do Hymnu
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki
Musical pt. "Dzwonnik z Notre Dame"
Dnia 18 listopada grupy Biedronki, Myszki, Kotki i Bociany udały się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki na musical pt. "Dzwonnik z Notre Dame". Była to przepiękna opowieść muzyczna o przyjaźni, miłości oraz o szacunku do innych. Najważniejszym przesłaniem musicalu było jednak to, że inny, wcale nie oznacza kogoś gorszego. Różnimy się od siebie pod wieloma względami, ale to nie wygląd jest najważniejszy. Liczy się nasze wnętrze i o tym mogły się przekonać nasze przedszkolaki podczas przedstawienia.
Magdalena Hanke - Gierczak
Myszki zostają małymi artystami, a "Krasnal Hałabała uczy matematyki"
W dniach od 14 do 18 listopada realizowaliśmy w grupie Myszki temat "Mali artyści"., gdzie podczas zajęć dowiedzielimy się jak wygląda praca rzeźbiarza, malarza, co to jest muzeum i jak należy się w nim zachowywać. Ale także poznaliśmy różne techniki malarskie m.in. graffitti, malowanie farbami, malowanie palcami, rysowanie. Okazało się, że wcale nie są to proste zadania, a praca tych osób wymaga dużej cierpliwości. Na zakończenie tematu sami wykonaliśmy obraz jesienny, który składał się z kilku etapów. Pierwszym było stworzenie tła, kolejnym pomalowanie dziecka pod parasolem, następnie czekaliśmy aż wszystko wyschnie, abyśby mogli wyciąć i nakelić na tło dziewczynkę. Dzieci miały ogromną radość z wyrażania swoich emocji podczas malowania.
Ten tydzień nauczył nas również klasyfikacji i rytmów, a wszystko to za sprawą projektu edukacyjnego Krasnala Hałabały, który uczy nas matematyki. Z pomocą chusty Klanza oraz kolorowych zakrętek utrwaliliśmy nazwy kolorów, a klasyfikowanie ich wg kolorów poszło nam bardzo sprawnie. Układanie rytmów było troszkę trudniejsze, ale i tak wszyscy daliśmy radę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania.
Magdalena Hanke - Gierczak27
Motylki - Jesienne muzykowanie
Motylki poznają nowe instrumenty i podejmują samodzielne próby gry na instrumentach.
Natalia Węgierek
Dzień Seniora
15 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto to ma na celu m. in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie jak i zwiększyć integrację międzypokoleniową. Wydarzenie uświetni występ uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej I st. w Trzebnicy oraz zespołu Brzykowianie. Odbędzie się także bezpłatna projekcja filmu - niespodzianki.
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 69802