Ubieramy przedszkolną choinkę
W tym roku w holu naszego przedszkola stanęła choinka. Przepiękna i wyjątkowa. Wyjątkowa dlatego, że wszystkie ozdoby, które zostały zawieszone na tej choince zostały wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. „Myszki” przygotowały malutkie choineczki z papierowych słomek do picia, „Kotki” błyszczące gwiazdeczki, „Biedroneczki” powiesiły przestrzenne bombeczki, „Żabki” zrobiły bałwanki, królów i serpentynki, „Ważki” i „Motylki” brokatowe bombeczki, "Bocianki" przygotowały choineczki z serduszek, a na koniec pracowite "Pszczółki" zawiesiły swój baaardzo długi, zrobiony z kolorowych paseczków łańcuch. Kiedy choinka rozbłysła kolorowymi światełkami a z głośników popłynęły dźwięki znanych kolęd byliśmy już gotowi na przyjście Mikołaja.
23
Ho, Ho, Ho.......
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowaniei
każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Mimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, tańczyły z nim w kółeczku i mogły go przytulić. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Każda grupa zrobiła sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
W tym roku Mikołaj przybył ze swoimi pomocnikami Kamilą N., Mają W.,Leną G., Natalią B.,Julią K.,Klaudią K., i Iloną N. pod opieką opiekuna wolontariatu p.Zuzanny Adamczyk.
Święty Mikołaju, kochani Pomocnicy, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Dziękujemy również Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia oraz za pieniądze, które otrzymała każda grupa na zakup nowych zabawek do swojej sali. Szczególne podziękowania dla Pana Mirosława Jędraszczyka, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja, ale ciiiiii :-)
Natalia Nogala
20
Motylki - ubierają choinkę
02 grudnia w sali Motylków było gwarnie i wesoło wszystko za sprawą pewnego drzewka - choinki. Przygotowując się na wizytę Świętego Mikołaja dzieci pięknie przystroiły choinkę oraz sale. Czekamy na Ciebie Święty Mikołaju w świątecznym i muzycznym nastroju.
Symbolika ozd,ób choinki:- Słodkości – jak ciasteczka czy pierniczki – oznaczały radość,
- dzwoneczki – dobre nowiny,
- łańcuch – scalenie rodziny,
- jabłka – zdrowie i urodę oraz owoc biblijny,
- orzechy – dobrobyt.
- Na choince pojawiał się również anioł jako symbol opiekuna domu i ludzi.
- Światełka na choince to symbol nadejścia Jezusa,
- zaś gwiazda znalazła się na czubku choinki na pamiątkę wędrówki Trzech Króli, których prowadziła do stajenki.
Natalia Węgierek
3
Święto Górnika - 4 grudnia
„Gdy piec ciepły grzeje w domu,
podziękować chcesz lecz komu?
Ktoś nam węgiel wydobywa,
ale jak on się nazywa?
Zimno zaraz z serca znika
Gdy pomyślimy o górnikach,
którzy ciężko tak pracują
i w kopalniach węgiel kują.
O ich święcie pamiętamy
I życzenia dziś składamy,
Tak gorące jak żar w piecach,
Jak dwa węgle co się świecą
W oczach syna albo córki
Dla Górników od Barbórki!”Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy
życzą wszystkiego najlepszego z okazji górniczego święta „Barbórki”.
Szczęść Boże!
Wycieczka Pszczółek i Biedronek
2 grudnia dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek pojechały autokarem do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu, ponieważ już od połowy listopada do końca roku KOM zamieszkują elfy, które zapraszają przybyłych gości do krainy Świętego Mikołaja. Po przyjeździe dzieci trafiły do zachwycającej KOMnaty Bombki, skrzącej się tysiącami szklanych kul. Tam czekało na nie ważne zadanie – odnalezienie magicznych bombek. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonałe i mogły przejść do kolejnego zadania, którym było zdobienie bombek. W czasie gdy pięknie ozdobione bombki schły był czas na zjedzenie małych przekąsek, które dzieci przywiozły w swoich plecaczkach. Następnie przyjazny Elf zaprowadził dzieci do sali gdzie czekały na nie pierniki, które musiały ozdobić białym lukrem. Na zakończenie udaliśmy się na pocztę Krainy Wyobraźni gdzie każdy przedszkolak napisał list do Świętego Mikołaj, który opieczętowany przez Elfa specjalnym stemplem należało wrzucić do skrzynki, z której listy wybierają pomocnicy Świętego Mikołaja.
Zmęczeni ale weseli i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola .
Elżbieta Zawada
48
Spotkanie z górnikiem
Dnia 2 grudnia w naszym Przedszkolu odwiedzili nas panowie Górnicy. Opowiedzili nam o swojej pracy, o tym jak się wydobywa węgiel i gaz, a także opowiedzili nam trochę o swoich mundurach. Dowiedzieliśmy się, jak nazywa się czapka którą noszą, czyli Czako, i że może one mieć różne kolory piór, które pochodzą od kogutów. Bardzo dziękujemy Pani Eli Zaryczańskiej za zorganizowanie spotkania, a Górnikom życzymy wszystkiego najlepszego!
Magdalena Hanke - Gierczak8
Motylki - pierwszy dłuższy spacer na pocztę w celu wysłania listów do Świętego Mikołaja
1 grudnia dzieci z grupy Motylki po raz pierwszy udały się na dłuższy spacer. Tego dnia grupa wybrała się na spacer na pocztę polską w celu wysłania przygotowanych listów plastycznych do Świętego Mikołaja.
Natalia Węgierek6
Andrzejkowe wróżby Biedronek
30 listopada 2022r., Biedronki poznały tradycje związane z Andrzejkami. Uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną i wróżbach .Słuchały opowiadania nauczycielki , nauczyły się czardziejskiego zaklęcia, układały puzzle - obrazki i chętnie brały udział we wróżbach: ,,Serce ",,,Losowanie kolorów ", ,,Symbole ", ,,Twój magiczny kolor i liczba " oraz ,,Buty ".Dzieci bawiły się świetnie a wróżby przyjmowały z przymróżeniem oka . 😉
Małgorzata Wcisło.
1
„Witaj, choinko!” - grupa Żabki
Święta Bożego Narodzenia wiążą się z różnymi tradycjami, między innymi z ubieraniem świątecznego drzewka. Grupa Żabki również o tym nie zapomniała. Tuż przed wizytą Św. Mikołaja, dzieci z wielką chęcią ubrały choinkę, zawiesiły na niej kolorowe bombki, ozdoby, łańcuch i na czubek gwiazdę.
Julia Sielecka7
Spotkanie z muzyką
30.11.2022 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Spotkanie z muzyką" , które poprowadził pan Tomek. Przedstawił dzieciom wiolonczelę, na której grał pan Adam. Wiolonczela należy do grupy instrumentów smyczkowych. Do tej grupy instrumentów należą: skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Wszystkie z nich mają podobną budowę i składają się z: główki, ślimaka, kołków, szyjki, podstrunnicy, strun, pudła rezonansowego (płyta wierzchnia, spodnia, boczki), otworów rezonansowych, podstawka, strunnika i nóżki. Na instrumentach strunowych grać można nie tylko smyczkiem (sprężystym drewnianym prętem, u góry zakończony tzw. „główką”, a u dołu „żabką” – pomiędzy tymi częściami naciągnięte jest pasmo włosia końskiego), ale też szarpiąc struny palcami. Na wstępie pan Adam zagrał dzieciom utwór Johannesa Brahmsa pt. "Kołysanka". Pan Tomek porównał wiolonczelę do pięknego ptaka, tj. łabędzia i dzieci wysłuchały utworu C. Saint-Saensa "Łabędź". Dzieci wysłuchały równiez wiersza o wiolonczeli, rozwiązywały "wiolonczelowe zagadki" a na koniec zatańczyły wspólnie z Panem Tomkiem piosenkę "O dwóch jeżach". To było bardzo ciekawe spotkaniez za które serdecznie dziękujemy i juz nie mozemy sie doczekać kolejnego.
E. Zawada
10
Wycieczka Myszek i Żabek
Dnia 28 listopada grupa Myszki i Żabki wybrała się na wycieczkę do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu, aby poznać Krainę Świętego Mikołaja i mieszkających w niej pomocników, czyli Elfów. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. Bożonarodzeniowe przedstawienie i bajka edukacyjna. Czekało na nas również kilka zadań, przede wszystkim musieliśmy pomóc Elfom znaleźć zagubione zamówienie św. Mikołaja, którym były zaginione bombki. Zadanie proste, ale nie wtedy, kiedy trzeba szukać bombek w ogromnym Muzeum Bombki, gdzie są ich setki, na szczęście nasze Przedszkolaki są bardzo spostrzegawcze i udało im się odnaleźć wszystkie poszukiwane bombki. Następnie czekały na nas pierniczki i bombki do ozdobienia, które później zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. A skoro już byliśmy w Krainie św. Mikołaja to nie mogliśmy zapomnieć o napisaniu listu do świętego z pomysłami na prezenty, jakie chcielibysmy dostać.
Wrócilismy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki.
Magdalena Hanke - Gierczak54
Zabawy konstrukcyjne klockami w gr Motylki
Pobudzają wyobraźnię. Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Wynikają w naturalny sposób z gier manipulacyjnych. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka. Zabawy tego typu doskonalą rozwój spostrzegawczo - ruchowy. Wyzwalają pomysłowość, wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji. Najpopularniejsza zabawką konstrukcyjną są klocki. Przy ich pomocy dziecko buduje swoją własną rzeczywistość wykorzystując nieograniczoną wyobraźnię. Każda konstrukcja jest niepowtarzalna i daje dziecku wiele radości .Zabawy konstrukcyjne to świetny pomysł na dobrą zabawę w przedszkolu. Dzieci z gr. ,,Motylki" przeniosły się w świat wyobraźni i wykazały się swoją kreatywnością w czasie tworzenia budowli nowymi klockami. Dziękujemy Rodzicom za piękny prezent z okazji Pasowania na przedszkolaka.
Natalia Węgierek4
Z wizytą w bibliotece
W związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia, dzieci z grupy Pszczółek w poniedziałek 28 listopada br. wybrały się z wizytą do Miejskiej i Gminnej Biblioteki mieszczącej się w budynku GCKiS w Trzebnicy. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani Ala pokazała dzieciom wiele książek, których bohaterami były misie, z odgadnięciem których małe „Pszczółki” nie miały najmniejszego kłopotu. Wspólnie „przeczytaliśmy” książkę o Niedźwiedziu Brunatnym , podczas czytania przegoniliśmy sroki, zaśpiewaliśmy misiowi kołysankę, próbowaliśmy odgadnąć co kryje się w pniu drzewa stukając w nie piąstką. Dowiedzieliśmy się, że misie mają doskonały węch i także mieliśmy okazję aby sprawdzić swój węch, wąchając z zamkniętymi oczami słoiczki z miodem i z cytryną. Na koniec zaśpiewaliśmy grupową piosenkę o pszczółkach. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość oglądnąć książeczki o misiach, które przeglądały z wielkim zainteresowaniem. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
Dzieci zakończyły wizytę od wręczenia paniom bibliotekarkom pięknego kwiatka, który będzie przypominał o ich wizycie. Na pamiątkę pobytu dostały naklejki z misiem oraz misiowe żelki.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do tego miejsca.
Dziękujemy Pani Ali za miło i spędzony czas, dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń oraz za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy bibliotekarza.
E. Zawada
26
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami, poznały historię ich święta oraz brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, zgadywankach itp. Zwieńczeniem tak aktywnego dnia był seans filmowy z popcornem oraz zdjęcia w fotobudce w każdej z grup.
Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pochwalić się swoimi pluszakami i spędzić z nimi tak szczególny dzień.
Katarzyna Hruszczak99
Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”
Dnia 24 listopada grupy Bociany, Żabki, Pszczółki, Myszki, Kotki i Biedronki wybrały się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Była to muzyczna opowieść o dziewczynce, która szła przez las do swojej chorej babci. Podczas tej podróży spotkało ją wiele różnych przygód. Ta historia opowiadała o bezinteresownej pomocy i dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem, a także ostrzeżenie przed zagrożeniami czyhającymi w obcym świecie.
Julia Sielecka5
Grupa Żabki - Dinozaury
Sala „Żabek” zmieniła jest w Park Jurajski. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych
dinozaurach, następnie szukały sylabowych par - dinozaura i jajeczka. Na koniec
dzieci miały za zadanie dokończyć kolorowankę według wzoru. Kolejnego dnia
„Żabki” tworzyły z plasteliny kolorowe dinozaury.
Julia Sielecka9
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 61148